Služby PRŮVODCE      

POZVÁNKA NA PĚŠÍ VYCHÁZKU

Pěšky k jednomu z posledních pralesů Brd

Termín: sraz je v neděli 16. 6. 2019 od 9.15 hod do 9,30 hod. na návsi v  Křešíně

 

Start: 9.30 hod z Křešína (v mapě)

Cíl: Návrat cca po 3.5 – 4 hodinách zpět do Křešína

 

Délka: cca 11 km, cca 3,5 - 4 hodiny, včetně zastávek

Náročnost: lehká, bez výrazného stoupání

Pro rodiny s dětmi: vhodná, resp. vhodná pouze pro zdatnější děti

 

Co uvidíme: Přírodní památka teplomilných rostlin nás přesvědčí, že Brdy nejsou jen hory, ale že tu nalezneme vše, čím nás Česká krajina okouzluje. Po cestě uvidíme dělostřelecký palpost, odkud byl vypálen první výstřel na Brdech.  Projdeme vesnicí, která nám připomene šumavskou vesnici, kde jsou domky rozházeny po svazích a v potoce možná zahlédneme raka kamenáče. Jeden z majitelů vesnice, hrabě z Vrbna se vsadil, že na návsi své vesnice postřílí aspoň sto volně pobíhajících zajíců. A jestli je to možné, na to se podíváme.  Půjdeme tam okolo jednoho z mála zachovalých pralesních porostů v Brdech. Dojdeme do částečně vystěhované vesnice.  Při zpáteční cestě půjdeme pod vrcholem, který je známý svými nálezy trilobitů.

 

S sebou: vhodné oblečení a obuv, pláštěnku či větrovku, dostatek tekutin a svačinu. Cestou budeme míjet několik studánek, kde je možno načepovat vodu. Svačinu si ale nikde nekoupíte.

Startovné 100,- Kč za dospělou osobu, 50,- Kč za dítě.

Trasa: https://mapy.cz/s/3nxh8

 

Zpracovala a výlet povede: Marcela Flídrová

 

Podmínky konání: Pokud v době startu bude pršet, akce se nekoná.

 

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 

Průvodcovský projekt za poznáním Hořovicka a chráněné krajinné oblasti Brdy

Pro milovníky poznávání historie Hořovic a poznávání zpřístupněných části bývalého vojenského prostoru Brdy, jsme připravili sérií komentovaných pěších vycházek.

Hořovice

Město Hořovice je známé svým krásným tzv. novým zámkem, ale o dalších pamětihodnostech a zajímavostech města málo kdo z obyvatel města má nějaké povědomí. A návštěvníci města takové informace získávají velmi obtížně a mnohé informace ani nezískají, natož aby některé artefakty našli a prohlédli si je.

Připravili jsme několik tras po (nejen) historických zajímavostech města Hořovice, které jsou tematicky odlišného zaměření a také různé náročnosti. Vycházky běžnou chůzi trvají cca 2 až 5 hodin. 

Chráněná krajinná oblast Brdy

Vycházky jsme připravili do zpřístupněných části bývalého Vojenského újezdu Brdy, tedy do bývalých částí Brdských lesů, které byly mnoho let vojenským prostorem a tedy veřejnosti nepřístupné. Vycházky pořádáme z části Brd od Hořovic. Projdeme se v téměř nedotčené přírodě, navštívíme přírodní zajímavosti i lidské výtvory, které řadu let byly veřejnosti nepřístupné.

Připravili jsme několik tras délky cca 8 – 10 km, některé vhodné pro méně zdatné turisty až po ty vyspělé. Vycházky s výkladem průvodce, případně odpočinkem, trvají cca 4 až 6 hodin.