AROMATOUCH

 

     Většina z nás se v běžném životě setkává s různými faktory působící na náš organizmus, které ovlivňují náš momentální zdravotní stav i naše zdraví celkově. Tyto nepříznivé vlivy způsobují nerovnováhu organismu. Technika Aromatouch znovu obnovuje porušenou nerovnováhu organismu.

     Tato technika byla vytvořena s cílem poskytnout řešení zásadních zdravotních problémů, kterými jsou stres (např. nedostatek spánku, kariérní nároky, rodinné a finanční problémy), poškození zdraví vlivem toxicity (např. vlivy životního prostředí nebo stravy), zánětlivé procesy (např. poškození tělesných tkání bakteriemi, viry či zraněním) a nerovnováha nervového systému (např. vysoký krevní tlak, kardiovaskulární onemocnění).

     Součástí této techniky jsou esenciální oleje /výtažky z léčivých rostlin/ terapeutické kvality. To znamená, že    v esenciálním oleji je zachována živost a síla rostliny. A tím mají mnoho léčebných vlastností. Metoda Aromatouch podpoří aktivitu esenciálního oleje a stimuluje známé meridiány a energetické zóny těla. Zároveň vyrovnává činnost různých tělesných systémů.

A co jsou to MERIDIÁNY?

     Meridiány jsou energetické dráhy v těle, které jsou úzce spojeny s orgány a tkáněmi lidského těla a jeho funkcemi. Mají přesně danou dráhu, probíhají 3 až 5 milimetrů pod kůží člověka a v určitých místech vystupují na povrch. Tato místa se nazývají akupunkturní body. Těmito drahami protéká životní energie, životní síla v nás. Ta se projevuje nejen na fyzické úrovni, ale též psychicky a duševně. Energetických drah je velké množství, ale pracuje se především s dvanácti hlavními drahami. Již po staletí využívají lékaři meridiánů a specifických orgánových bodů pro upevnění lidského zdraví. Mnoho specializovaných lékařských odvětví dnes pracuje s těmito energetickými tělesnými systémy. A moderní věda také doložila, že specifické orgánové body a systémy meridiánů existují. Technika Aromatouch využívá těchto znalostí.

   Proto každý olej používaný v technice Aromatouch byl vybrán pro své individuální terapeutické účinky a vůni, která podporuje a stimuluje meridiány v nás. Uklidňující povaha nejčistších esenciálních olejů podporuje rovnováhu energetických drah. Výzkum naznačuje, že působení příjemných aromat dokáže snížit míru obtíží či bolesti, a naopak zvýšit naši toleranci vůči nim. Vůně, aromata, mohou mít uvolňující účinky a jsou spojeny s našimi emocemi, avšak mohou také navodit fyzické reakce.

    Technika Aromatouch využívá těchto znalostí a organizuje je do jednoduše sestaveného modelu několika technik aplikování olejů pro posílení celkového zdraví.

     Technikou Aromatouch jsou nanášeny vybrané esenciální oleje terapeutické kvality jemným dotykem a klouzavými pohyby do energetických zón našeho těla (na záda a šlapky nohou) za podpory našich čichových receptorů, které jsou přímo napojeny na náš limbický systém prostřednictvím čichového nervu.

     Přijďte zažít příjemné doteky, klid, vůni esenciálních olejů a relaxaci.