ESENCIÁLNÍ OLEJE

 

E S E N C I A L N Í    O L E J E

Představím Vám možnost používání esenciálních olejů jako přírodní prostředek pro prevenci před nemocemi a jako alternativa k léčení nemocí, bolesti, kožních onemocnění a dalších neduhů lidského těla
i duše.

Esenciální oleje mohou pozvednout náladu, zmírnit bolest kloubů, svalů a kostí, podpořit mozkovou činnost, uvolňují stres, podporují detoxikaci, pomáhají při hubnutí, působí protizánětlivě, antivirově, protiplísňově. Dokonce dovedou opravovat chybné informace DNA. Pokud to již není možné, přinutí poškozenou buňku k buněčné smrti, aby se nemohla dále dělit.

Blahodárné účinky esenciálních olejů si uvědomovali už lidé před několika tisíci lety v  Egyptě, Řecku i Římě. Takže zkušenosti s esenciálními oleji má lidstvo daleko větší než z klasickou medicínou, která je využívána jen několik století. Přírodní, čisté, kvalitní silice jsou nejúčinnějšími přírodními prostředky k léčení těla i ducha.

Esenciální oleje jsou přírodní aromatické složky, které se nacházejí v semenech, květech, větvičkách, kořenech či plodech rostlin, keřů nebo stromů. Získávají se většinou parní destilací při nízké teplotě, aby se zachovaly léčivé účinky rostliny. Esenciální oleje jsou 50 – 70 krát účinnější než byliny samotné.

Příklad:

1 – 2 litry esenciálního oleje máty peprné se vyrobí z 1 tuny rostlinného materiálu. Takže jedna kapka esenciálního oleje máty peprné nahradí 28 šálků mátového čaje,

15 ml esenciálního oleje citronu se vyrobí z kůry 75 ks citronů,

15ml esenciálního oleje levandule se vyrobí ze 7 kg rostlin levandule,

 5ml esenciálního oleje meduňky se vyrobí z 9 tun meduňky (proto je meduňka jedna z nejdražších esenciálních olejů).

 

Americká firma dóTERRA má v současné době 96% exkluzivních kontraktů s pěstiteli léčivých bylin na celém světě. Tyto pěstitele finančně podporuje v jejich činnostech, zejména jim poskytuje půjčky cca 200 dolarů na zakoupení semen rostlin. Ihned po sklizni všem pěstitelům zaplatí v plné výši.

Esenciální oleje firmy dóTERRA znamenají „dar země“, které jsou 100% přírodně čisté terapeutické třídy. To znamená, že základním faktorem terapeutické účinnosti je „živost“. Jsou účinné a bez vedlejších účinků. Navíc jsou účinné i na viry, které jsou uvnitř buněk a na které ani antibiotika neplatí. Antibiotika působí pouze na bakteriální infekci.

1. Tyto oleje jsou pro člověka bezpečné i při vysokých dávkách, neboť neobsahují žádné cizorodé látky, např. chemikálie.

2. Působí vždy tam, kde je jich zapotřebí, protože umí spolupracovat s komunikačním systémem našeho těla.

4.  Kvalita olejů nám je dovoluje nejen mazat, čichat, ale také požívat.

5.  Dospělý člověk většinou denně užívá 2 – 4 kapky, děti a lidé starší 70 let 1 – 2 kapky. Oleje, které jsou určeny k mazání, můžeme ředit nosným olejem, kterým může být kokosový olej firmy dóTERRA, nebo i běžný rostlinný olej.

6.    Při závažnějších, chronických zdravotních problémech používáme
olej 2 – 4krát za den, až do pominutí příznaků.

7.    Oleje používáme také preventivně, např. 1 kapku oleje pomeranče po ránu do mírně teplé vody na lačno po dobu zimního období.

8.     Při malých potížích cítíme úlevu po třech dnech až týdnu, při větších a závažnějších potížích do měsíce až dvou.

9.    Sílu esenciálních olejů dóTERRA můžeme zjistit tehdy, když k pití olej ředíme vodou. Pokud k takovému ředění použijeme kelímek a lžičku z umělé hmoty, olej umělou hmotu rozleptá. Proto vždy používáme nádobky ze skla.

10. Některé směsi můžeme také používat jako parfémy a tím se i léčit.

 

Co bychom měli mít ve své lékárničce a jak začít?

Doporučuji začít s esenciálním olejem levandule a planým pomerančem a dále postupně podle potřeb a vlastních zkušeností lékárničku doplňovat o další oleje.

LEVANDULE – OLEJ KOMUNIKACE:   S tímto esenciálním olejem doporučuji začít. Levandule vyhledává v těle to, co není v pořádku a to uzdravuje. Dokáže se přizpůsobit potřebám těla a ze svého komplexního složení uvolní pouze ty složky, které tělo daného člověka potřebuje.  A dělá to i tam, kde to ani nečekáte. Vyzkoušená je léčbu zánětu močového měchýře. Popíjí se denně cca 2 dcl vody s 2 -3 kapkami levandulového oleje a účinky se projeví během dvou až tří dnů.   

Levandule zmírňuje stres, úzkost, zklidňuje. Užívá se pro dobrý spánek. Je výborná na spáleniny, bodnutí hmyzem, při alergiích i křečích. Také má protiplynové účinky, používá se jako antidepresivum, protiinfekční, protinárodový, antiseptický. Je také dobrá na vrásky, může se přidávat do kosmetického krému.

PLANÝ POMERANČ – OLEJ HOJNOSTI:  Jako prevence proti nachlazení se pomeranč doporučuje užívat od října do konce března. Ráno na lačno si dát do teplé vody kapku pomeranče a ten bude ochránit organizmus od nachlazení nebo chřipky. A pokud náhodou nachlazení nebo chřipka přece přijde, má daleko lehčí průběh. Je to jeden z nejlevnějších olejů, ale má také dobré účinky na náš trávicí trakt, rozběhne naše střeva. Zbavuje strachu, působí proti křečím, proti zácpě, bolestem, posiluje srdeční činnost. Má antiseptické a antibakteriální účinky. A je dobrý k prevenci vysokého tlaku.

Podporuje kreativitu, doplňuje fyzickou energii, přináší do našeho života radost a hravost. Není třeba se ničeho bát – to je hlavní poselství planého pomeranče. Připomíná nám dítě v nás.

Můžete si ale na zimu vybrat i esenciální olej z jiného citrusu. Většinou vybíráme podle čichu. To co nám voní je dobré pro naše fyzické tělo, to co nám nevoní, s tím bychom měli pracovat po psychické stránce.

Všechny citrusy nás pročišťují a chrání před chřipkou.

Máte-li chuť si vyzkoušet přírodní léčivé esenciální oleje, doporučuji začít jedním nebo dvěma oleji a zkoušet jak na ně reagujete. Každý esenciální olej pracuje nejprve na fyzické stránce a pak na naší psychice.

Každý člověk potřebuje na své zdravotní problémy jiný esenciální olej, případně směs účinných olejů. Osobní konzultace a oleje zajistí:

 

 

Marcela Flídrová,

Cvočkařská 286/1,

268 01  Hořovice,

tel. č. 603 964 553, www.horovice-ubytovani.cz             

 

Co to jsou esenciální oleje?

       Název vznikl od středověkých alchymistů, kdy destilací a další destilací vznikla látka, která nešla dál destilovat a tím vznikla esence – duše rostliny – je to těkavá aromatická látka. 100% esenciální oleje vznikají parovodní destilací – pára se pouští přes rostliny a zchlazením se získá olej, nebo se může získat lisováním za studena. Některé esenciální oleje se jen tváří, že jsou to esence rostlin, kdy jsou v esenciálních olejích chemické příměsi, nebo se olej získává jako „druhák“, tj. další destilací nebo lisováním. Jako u každého produktu si musíme hlídat i jeho kvalitu, protože pak jeho účinek odpovídá tomu, co od produktu očekáváme.

      Esenciální oleje používáme k prevenci a léčení veškerých nemocí. Esenciálních olejů může být stejně tolik jako je rostlin na zemi a každá rostlina má určitý účinek na naše tělo a psychiku. Účinek na naše fyzické tělo má velmi rychlé, pocítíme jej do druhého dne a dle mých zkušeností velkou úlevu a nebo zmizení příznaků běžných nemocí do třech dnů.

     Esenciální oleje se nachází v různých částech rostliny: plodu, květu, listech, kůře, dřevu, větviček, pryskyřici, semenech, oddenkách i kořenech.

Citrusové oleje: bergamot, graperfruit, citron, limetka, pomeranč

-      rychle působí, detoxikují, potřebujeme je především v zimním období, přináší nám slunce do života, mají silní protivírové účinky (proti nachlazení)                                                 

Oleje z květů: růže, ylang-ylang, helychrizum, levandule, heřmánek římský,hřebíček, meduňka, pačule, rozmarýn, šalvěj muškátová 

-       afrodiziakum, na emoce a změny nálad     

                                                              

Oleje z listů:  bazalka, eukalyptus, geranium, citronová tráva, majoránka, oregano, máta peprná, koriandr, čajovník

-       dezinfekční, pročišťující, antimikrobiální vlastnosti

 

Oleje z větviček: cypřiš, jedle bílá, libavka

-       protizánětlivé, na bolesti, pohyblivost, energetizující

 

Oleje z kůry dřeva: bříza, kasie, skořice, santalové dřevo

-       antibiotika, na infekce, záněty, uzemnění a stabilitu

 

Oleje z oddenků a kořenů: zázvor, vetiver (vousatka draslavá)

-       vystřeďující, zemité, posilující, vitalizující,

-       působí na základní čakru a sebedůvěru

 

Oleje z pryskyřice: kadidlo (mužská energie), myrha (ženská energie)

-       podpora imunitního systému, hojení ran, desinfekční, hormonální rovnováha,

-       protizánětlivé

 

Oleje ze semínek: koriandr, fenykl, kardamom, černý pepř

-       podpora reprodukčního systému, na poruchy trávícího systému

 

Na co si dávat pozor při užívání esenciálních olejů:

-       oleje mohou používat i děti, ale u dětí do dvou let je vždy potřeba oleje ředit, také u starších a nemocných lidí,

-       oleje ředěné vodou nedávat do plastových lahví, POUZE DO SKLENĚNÝCH,

-       nemýt oleje vodou, např. když se nám dostanou do očí, ale pouze zase oleji,

-        oleje  dáváme do  různých nosičů - na kostku cukru, do medu,  jiného oleje, do  hrstky soli (při koupeli do vany), do vody nebo čaje, nedoporučuje se do alkoholu, který zabíjí duši rostliny. 

         Esenciální oleje užíváme různými způsoby - můžeme si je mazat na tělo, můžeme je čichat (síla vůně přichází přímo do mozku - co nám voní, to potřebuje naše tělo, co nám nevoní, ukazuje na naše slabiny a měli bychom na nich pracovat), nebo je můžeme i pít (zředěné např. vodou nebo čajem).

       Esenciální oleje působí také uvnitř buněk, kde se vyskytují viry, čímž jsou účinnější oproti antibiotikům, které nepůsobí na buňky, ale jen na bakterie, které žijí mezi buňkami.

       Milí přátelé a zákazníci, dlouho jsem hledala něco na doplnění AURA SOMY, léčení barvami. AURA SOMA působí nejprve na psychiku a pak na fyzické tělo. Esenciální oleje naopak působí nejprve na fyzické tělo a pak na naší psychiku.

       Práce s esenciálními oleji je velmi kreativní.  Můžeme si sami udělat i směs olejů, která nám bude vyhovovat. Můžeme si koupit levný krém na obličej a kápnout pár kapek levandule a kadidla a máme velmi účinný krém proti stárnutí. Část esenciálních olejů jsem si sama vyzkoušela (zkoušela jsem je více než rok) a jejich účinnost je úžasná.

     Pokud by Vás informace o esenciálních olejích oslovila a chtěli byste se dovědět ještě více, zavolejte na tel. číslo 603 964 553, nebo na email: syringa-czech@seznam.cz

         Ráda Vás s účinky esenciálních olejů osobně seznámím.     

            Vaše Marcela Flídrová